27.06.2021
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deka’nın Kariyer Yolculuğu. Onuncu yılın anısına…

Bir kol da iki karpuz, diğerinde üçüncüsü… Çalışma hayatımdaki son on yılım böyle geçti… Geçiyor… Zira dördüncü ve beşinci karpuzlar da var taşıdıklarım arasında… Tabii ki onları da unutmadım.

 

Kaleme aldığım bu yazının ne çok uzun olmasını ne de çok kısa olmasını istiyorum. Eminim ki okuyucuyu sıkmayan karar nitelikte birkaç dakikalık okumayla sınırlı kalması bu yazıyı amacına ulaştıracaktır.

 

Yıllarca o kadar nitelikli hikâyelere şahit oldum ki bu yüzden yazdıklarım asla bir başarı hikâyesi olarak kabul edilmemeli… Ama bu yazılanlar çalışma hayatında ikinci baharı yakalayıp yeniden başlayanlar için ya da yeni başlangıç yapmak isteyenler ve fikri sermayeyi ortaya koyanlar için bir kimlik arayışı belki de benimseme rüzgârının tatlı bir esintisi olabilir.

 

Otuz üç yıldır çalışma hayatındayım. Bunun yirmi üç yıllık kısmı kurumsal şirketlerde satış alanında geçti. Kimsenin peşinden gitmeden, kimsenin adamı olmadan, kimseye dalkavukluk yapmadan, entrikaların farkına bile varmadan saygıyla öğrenerek, öğreterek işin hakkını vererek geçen onlarca sene… Üstelik iyilerle karşılaştığım zamanları unutmadan, beceriksiz zibidileri, vicdansız zalimleri de görerek geçen onlarca sene…

 

Gelelim son on yıla…Son on yıldır inandığım yolda kurduğum organizasyonda bireysel olarak çalışıyorum. Çalışmak dediğime bakmayın siz…Zevkle üretiyorum aslında…Ve işin en güzel yönü ürettikçe öğreniyorum. Öğrenerek ilerlemek gerçekten büyük özveri yüksek bir disiplin…İş alanını genişletmek ise  zorunlulukta olsa farklı bir keyif…

 

2011 yılında Deka Eğitim ve Danışmanlıkla başlayan iş alanı zaman içerisinde Deka Medikal ’de tıbbi malzeme satışını, Deka Yayıncılık adı altında yazarlık ve yayıncılığı, bireysel olarak mesleki yeterlilik kurumunda sınav yapıcısı unvanını son olarak da e-ticareti oyuna soktu. Dürüst konuşmak gerekirse hepsi de oyunun hakkını veriyorlar. Daha uzunca bir zaman vereceklerini de ön görüyorum.

 

Onuncu yılın anısına kaleme aldığım bu yazı aslında Deka’nın kariyer yolculuğudur. Onun iş geliştirme bilinciyle fırsatları kollayan dönüşebilen gücüdür. Çalışma hayatının zorluklarını Deka’nın manevi gücüyle birlikte bana inananların desteğiyle tek başına göğüslediğim için gururluyum.

 

Sağlıkla, iyilikle…Daha nice yıllara…Nice on yıllara…

 

Ali Kayacan

 
Bu Yazıyı Paylaşın:Diğer Yazılarım


Ali KAYACAN © 2017
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Bilgilendirme

cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry