01.11.2018
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harika Bir Satış Konuşması

Bu cümle yolu satışla kesişenler için hiç de yabancı değildir. Biz satışçılar hemen anlarız bu cümlenin yapısını ve işlevini… Zira gösterişli, süslü ve edebi olmasının hiçbir önemi yoktur… İş bitirici olsun, satış görüşmesine profesyonel  ruh kazandırsın, teknik bir konuşma olsun yeter… Böylece satış tekniğini  uygulayan herkes rahatlıkla kullanabilir. O halde diyebiliriz ki harika bir satış konuşmasının tekniğini uygulama şablonları belirler.

 

İşte bir şablon … Ali Kayacan’ın satış eğitiminden bir bölüm…

 

Harika bir satış konuşması diye adlandırdığımız bölümün adı “Canlandırma Şablonu ” Bu uygulama şablonu müşterileri sorulara boğmadan onları sıkmadan dinlemeye ve ikna etmeye yöneltecek bir metottur. Tek bir amacı vardır.O da müşteriye ürün ya da hizmet ihtiyacı için kendi kendine karar vermesini sağlatmaktır.

 

Bunun için uygulama şablonumuz konuyu canlandırmamızı öneriyor. Şablonumuz diyor ki birinci adım da rasyonel bir giriş yap…ikinci adım da fayda ifadesi kullan…Üçüncü adım da müşteriye kendisiyle özdeş bir müşteri profili hatırlat…Dördüncü adım da ise  duygu ifadesi ile konuyu sonlandır. Eğer yapabiliyorsanız ürün isim tekrarı veya marka tekrarı yapmak harika bir satış konuşmasına fazlasıyla katkı sağlayacaktır.

 

Diyelim ki müşteri grubumuz kamu işletmesi, müşteri profili ise belediye de - Park ve Bahçeler Müdürlüğü- olsun. Satışçı olarak da metal sanayi de bir kesim işletmesini temsil edelim. Bu uygulamayı bir  örnekle yapmak işimizi kolaylaştıracak ve yazının amacına fazlasıyla katkı sağlayacaktır.

 

İşte örneğimiz;

 

Harika Bir Satış Konuşması

 

Deniz Bey,

 

2050 itibariyle Dünya nüfusunun üçte ikisi kentlerde yaşıyor olacak. Artık Dünya da ve ülkemizde  insan odaklı  yaşamın anahtarının ağaçlar, park ve bahçelerin olduğu inkâr edilemez boyuttadır. Özellikle park ve bahçelerin bakımını kolaylaştıran unsurlardan biri de yerinde bahçıvan müdahalesi ve mekâna odaklanma olduğu bilinmektedir.

 

Kripto Metal Sanayi Limited Şirketinin siyah sac kesimi  ve park kabini konteyner tasarımlarıyla belediye sınırlarınız içerisindeki park ve bahçelerinizde bahçıvan ve görevlilerinizin çalışma verimliliğini arttıracak, ekipman  korumalı, tuvaletli  izole edilmiş ortamlar hazırlayabilir ve mekana odaklanmayı  sağlayabilirsiniz. (Fayda ifadesi)

 

Özellikle sizin gibi çevreye duyarlı İlçe Belediyeleri park kabini ve konteyner konusuna fazlasıyla önem veriyorlar. Nitekim yakınlarda tanınmış bir Belediye olan Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü’nden aldığımız teşekkür mektubu bizi fazlasıyla mutlu etti. (Müşteri Profili)

 

Bizi mutlu eden bu teşekkür mektubunda satın aldıkları projemiz *Galvanizli  Sac Konteyner park kabinlerinden   sağlamlık ve ergonomik özelliklerinden dolayı memnun olduklarını ifade etmişler ve  Galvanizli Sac Konteyner park kabinleri sayesinde bahçe temizlik görevlilerinin memnun olduğunu, malzemeye ulaşma ve zaman konusunda geçen yıla oranla %80 verimlilik sağladıklarını   söylemeleri  ise  bizim için ayrı bir övünç ve mutluluk  kaynağı olmuştur. (Duygu ifadesi -* Ürün isim tekrarı - marka tekrarı)

 

Şablonumuzu uygulayarak harika bir satış konuşması gerçekleştirdik.

 

      Ali Kayacan
Bu Yazıyı Paylaşın:Diğer Yazılarım


Ali KAYACAN © 2017
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Bilgilendirme

cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry