ALİ KAYACAN
 
 Eğitmen
 Yazar 
 Şahıs Yayıncı
 Emlâk Danışmanlığı MYK Sınav Yapıcı,Sınav Değerlendirici
 
 
Yüz yüze eğitimler, online  platformlar ve video eğitimleri dahil 531.807 kursiyer  satış  profesyoneli Ali Kayacan'ın satış eğitimlerine katıldı.
 
Deka Eğitim ve Danışmanlık şirketinin kurucusu, satış eğitmeni, eğitmen ve danışmandır.  Ali Kayacan Satış Labirenti, Satış Ansiklopedisi,Satış Reçeteleri adlı satış kitaplarının yazarıdır. Ali Kayacan Mesleki Yeterlilik Kurumunun belgelendirilen meslekler grubunda yer alan  emlak danışmanlığı alanında sınav yapıcı ve sınav değerlendiricidir.

 

Ankara’da doğdu. İlkokulu Çankaya İlkokulunda okudu.Ortaokul  ve lise öğrenimini Bahçelievler Deneme Lisesinde yaptı.Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı.Yüksek lisans eğitimini Newport International University (USA) Türkiye Temsilciliği İstanbul Kadıköy kampüsünde Psikoloji fark derslerini vererek “Davranış Bilimleri” alanında yaptı.Master  bitirme tezinde, ‘’İletişim ve Beden Dili’’ üzerinde çalıştı ve tamamladı.

 

Kişisel gelişimine ve eğitmenlik kariyerine katkıda bulunması için; Türk - Amerikan Derneği'nde  genel ingilizce kurslarına katıldı.TAA - C1 modülünü tamamlayarak üst orta seviyeye (upper intermediate level) ulaştı.(UK)The Open University' de İş İdaresi,  Pazarlama Yönetimi , Kurgu Karakterleri ve Hikâye Yazma,Yaratıcı Yazarlık ve Eleştirisel Okuma sertifika  programılarını tamamladı. Mesleki Yeterlilik Kurumu Ölçme Değerlendirme Seminerine katılarak Emlak Danışmanlığı alanında sınav yapıcı ve değerlendirici unvanı aldı. Ali Kayacan çalışmalarına katkıda bulunması için tamamladığı lisans ve yüksek lisans öğreniminin yanı sıra  Anadolu Üniversitesi AÖF  T/P Satış  Bölümü  Emlak Yönetimi ön lisans programını tamamladı.

 

Çocukluk dönemi ve  ilk gençlik yıllarında öykü ve karikatür  ile uğraştı.Çalışma hayatına Ankara Vakko Mağazasında Vakkorama'da Satış Elemanı olarak başladı.Devam eden yıllarda  "Aşka Zaman Yok" isimli romantik komedi filminde rol aldı.  1988-1989  yılları arasında askerlik görevini  İzmir Bornova'da O/A Topçu Taburunda Acemi Öğretmeni olarak yaptı. Ali Kayacan  her zaman vatan borcu olarak kabul ettiği  askerlik mirasıyla gurur duydu.Eğitim birincisi unvanı ile başarı flaması  onurunu  defalarca yaşadı ve yaşattı.1990-1991 yılları arasında Pelka İmalat AŞ de Üretim Planlama bölümünde üretimde malzeme hareketleri ve maliyet muhasebesi üzerine çalıştı. 1991-1993 yıllarında Ankara'da T.N.T Express Worldwide ve United Parcel Service ‘de Satış Temsilciği yaptı. 1993-1996 yıllarında Mersin'de Koçak İlaç Pazarlama A.Ş. ve Bilim İlaç Sanayi Ticaret A.Ş.‘de Tıbbi Satış Temsilciliği görevlerini yerine getirdi. 

 

23 yıllık kurumsal çalışma hayatının 20 yılını ilaç endüstrisinde  geçirdi. İlaç sektöründe 1997-2012 yılları arasında   bölge satış ekiplerini yönetti. Bilim İlaç Sanayi Ticaret A.Ş.’de Ankara Bölge Yöneticisi,  Sanovel İlaç Sanayi Ticaret A.Ş de Kardiyovasküler Grup Ankara Bölge Müdürü, Sandoz İlaç Sanayi Ticaret A.Ş.’de Ankara'da  İç Anadolu Bölge Tanıtım Müdürü  ve İstanbul'da  Avrupa Yakası Bölge Tanıtım Müdürü, Avis İlaç San.Tic.AŞ de  Ankara'da İç Anadolu  Bölge  Müdürü  olarak çalıştı. 

 

Uzun yıllar devam ettirdiği  yöneticilik deneyiminde daima ekiplerinin lider yönetici koçu oldu. Analitik düşünme yeteneği sayesinde yöneticisi olduğu  satış ekiplerini hedeflerine ulaştırmada her zaman iddialıydı. Satış, pazarlama, eğitim konularında etik,etkili ve duyarlı çalışmalarıyla tanındı. 

 

Sürekli kendini geliştiren, yenileyen bakış açısıyla, satış birinciliklerine sahip, başarılı satış temsilciliği ve bölge yöneticiliği unvanlarıyla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ilaç sektörüne yönelik pazar araştırması, kalite bilinci projeleri,EFQM mükemmellik  modeli ve müşteri memnuniyetini arttırma çalışma gruplarında proje lideri ve proje hissedarı görevlerinde bulundu. Yöneticisi olduğu bölgesel ekipleriyle birlikte sayısız eşsiz projeler geliştirdi.Başarılı müşteri aktiviteleri ve toplantıları düzenledi Ayrıca insan kaynakları öneri ödülü, bölge yöneticisi medikal pazarlama sınav derecesi gibi ödüllere layık görüldü. Ellinin üzerinde mesleki eğitim ve kişisel gelişim programına katıldı.İşini, planlı, empati  temelli yapma eğiliminde olan Ali Kayacan, gerek özel, gerekse iş yaşamında en iyi ortak olma vizyonunu, eğitim ve danışmanlık alanında da sürdürmektedir. 

 

2011 tarihinden itibaren Deka Eğitim ve Danışmanlık firmasında çalışmalarına devam etmektedir. Ali Kayacan,  satış yönetimini sistematik bir yaklaşımla ele alıp  başvuru kaynağı haline getirdiği ve yayınladığı satış yönetimi kitapları "Satış Ansiklopedisi" ve “Satış Reçeteleri” kitaplarının yanı sıra alanında farklılık yaratan ve bilinen ilk örnek olan maceranı seç tarzında yazdığı son kitabı Satış Labirentinin de yazarıdır.

 

Ali Kayacan'ın yazar kimliğini pekiştiren edebiyat alanında çalışmaları da bulunmaktadır.Ali Kayacan, hobi olarak ele aldığı yazı çalışmalarını profesyonel doğrultuya  taşıyarak öykü,roman ve kaynak başvuru kitaplarını yazdı.Yazı ve edebiyat alanında da kendisini geliştirdi. Profesyonel yazma kararına 2003 yılında başlayan Ali Kayacan 2006 yılında TRT radyo tiyatrosu yarışmasına Pertavsız adlı öyküsüyle katıldı. 2011 yılından itibaren öykü ve romanları internet kitap satış noktalarında  okuyucuların hizmetindedir.  Ali Kayacan Satış Labirenti,Satış Ansiklopedisi ve Satış Reçeteleri kitaplarının yanı sıra  Pertavsız,Martha Kohen,Ömer'in Hikayesi,Merhaba Genç Adam,Pandispanya ile Paşa Çayı Şarapnel Şa la la la la Hu hu hu,Koşmak Geldi İçimden,Duman Ağacı   adlı roman,öykü  ve anı portre türündeki kitapların da yazarıdır.

 

Satış eğitmeni, Ali Kayacan 2018 yılından  itibaren eğitmeni olduğu İstanbul İşletme Enstitüsünde  satış ve pazarlama makaleleri yazmıştır. 2015 yılından günümüze kadar  blog yazarlığı yaptığı Harvard Business Review Türkiye web sitesinde de satış, pazarlama ,müşteri ilişkileri, iletişim ve sunum konularındaki makaleleri yayınlanmaktadır.

 

Ali Kayacan  evli iki çocuk babasıdır. Ankara'da  yaşamakta, kurucusu olduğu Deka Eğitim ve Danışmanlık firmasında   satış eğitmeni ve danışman olarak görev yapmaktadır. Deka Medikal e-ticaret http://www.dekamedikal.com satış noktasının kurucusu, işletmecisi ve çalışanıdır.

 

Ali Kayacan, 17 Ağustos 2011 tarihinden itibaren eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır.

 

Ali Kayacan, satış eğitimleri,vermektedir.

 

https://www.iienstitu.com/egitmenler/ali-kayacan

 

 
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys
hys hys hys

Ali Kayacan’ın Katıldığı Eğitim ,Kurs ve Sertifika Programları:

 • 2024 Creative Writing and Critical Reading ((The Open University(UK) Distance Learning Free Courses)
 • 2024 Understanding Your Customers (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2023 Start Writing Fiction Characters and Story (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2021 Motivation and Factors Affecting Motivation (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2020 Stakeholders in Marketing and Finance (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2020 Starting With Psychology (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2020 Mesleki Yeterlilik Kurumu Ölçme Değerlendirme Semineri
 • 2019 Marketing Communications as a Strategic (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses )
 • 2019 Social Marketing (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses )
 • 2018 Creativity and Innovation (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses )
 • 2018 Developing Your Skills As An HR Professional (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2017 Tıbbi Cihaz Satış ve Tanıtım Elemanı Eğitimi (Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programı)
 • 2017 Workplace Learning With Coaching And Mentoring (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2017 Marketing in the 21st Century- The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2016 Retail Marketing-The Open University (United Kingdom) Distance Learning Free Courses
 • 2016 Zor Müşterilerle Başa Çıkma -İstanbul İşletme Enstitüsü
 • 2016 Müşteri İlişkileri Yönetimi - İstanbul İşletme Enstitüsü
 • 2015 İş Yazışma Teknikleri ve Zaman Yönetimi - İstanbul İşletme Enstitüsü
 • 2015 Stratejik Yönetim – İstanbul İşletme Enstitüsü
 • 2015 İnsan Kaynakları Yönetimi - İstanbul İşletme Enstitüsü
 • 2014 Editörlük Sertifikası - PP Derneği -St.Clements University Akredite Eğitimi (AAHA)
 • 2014 Motivasyon Eğitimi Sertifikası- PP Derneği -St.Clements University Akredite Eğitimi (AAHA)
 • 2013 Temel Psikoloji Sertifikası -Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği (St.Clements University Akredite Eğitimi)
 • 2013 E-Ticaret Uzmanlık Eğitimi (E-Learning) Bemar Kariyer Okulu
 • 2012 Peki Nedir Bu İnnovasyon ? (E-Learning) Bilge Adam Akademisi
 • 2010-2011 Genel İngilizce - Turkish American Assocation (In 18 months Upper Intermediate Level finished )
 • 2011 Dinamik Koçluk Eğitimi- Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2011 Bölge Yönetim Çalıştayı-Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2011 Sandoz Satış Teknikleri Eğitimi-Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2010 Sunum Becerileri ve Grup Aktivitesi Eğitimi-Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2010 Hedefe Yönelik Seçim ve Mülakat Teknikleri-DDI Danışmanlık Hizmetleri
 • 2010 Targeting,Profiling,Segmentation-Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2009 Mıntıka Yönetimi-Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2008 Koçluk Becerileri Eğitimi-Dost Can Deniz Eğitim & Danışmanlık
 • 2008 Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı-Franklin Covey Eğitim & Danışmanlık
 • 2007 Ekiple Hedefe Odaklanmak (Outdoor)Sinerji Eğitim & Danışmanlık
 • 2007 Kazanan Ekip (Outdoor ) - Sinerji Eğitim & Danışmanlık
 • 2007 Problem Çözme ve Karar Verme -Case Learning
 • 2007 Sosyal Stiller Eğitimi-Sanovel İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2007 Stratejik Planlama ve Alan Yönetimi-Sanovel İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2007 Güvenli Sürüş Teknikleri- Renault
 • 2006 Müzakere Becerileri Eğitimi –Fazıl Oral Eğitim & Danışmanlık
 • 2006 Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi- Türk Dış Ticaret Vakfı
 • 2005 Sinerjik ve Stratejik Yönetim (E-Learning) Kavrakoğlu Danışmanlık
 • 2005 Etkili Yazışma Teknikleri-Bilim İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2005 Toplantı Yönetimi –Bilim İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2005 Çalışanlarla Ortaklık Kurma-Bilim İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2005 IMS Territory Planner-IMS Turkey
 • 2004 Etkin Liderlik Eğitimi-Baltaş & Baltaş Eğitim Danışmanlık
 • 2004 Ekip Oluşturma Eğitimi-Baltaş & Baltaş Eğitim Danışmanlık
 • 2004 Yönlendirme ve Yol Gösterme –Baltaş & Baltaş Eğitim Danışmanlık
 • 2004 Yöneticiler İçin Sunum Becerileri- Bilim İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2004 Performans Değerlendirme Eğitimi-Aykut Bora
 • 2004 Saha Bilgi Sistemleri Teams Takip Sistemi- Cegedim
 • 2003 Satışta Koçluk Eğitimi-Entelekya AŞ
 • 2003 Pazarlamada Yeni Yaklaşımlar –Akın Aksekili-Mahmut Özer
 • 2002 Etkin İnsan Yönetimi –Mehmet Kocabaş
 • 2002 Altı Şapkalı Düşünme Tekniği-Mehmet Kocabaş
 • 2002 Kişisel İmaj Gelişimi –Özlem Çakır
 • 2002 Satışı Cepheden Yönetme –Ali Kirman Eğitim & Danışmanlık
 • 2001 Sosyal Bilimlerde Bilgisayar Uygulamaları-AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi
 • 2001 Satış Becerileri ve Koçluk –Key Danışmanlık
 • 2001 Hedeflerle Performans Yönetimi-Aykut Bora
 • 2000 İnsan Yönetimi-Erhan Baş
 • 2000 Performans Değerlendirme Sistemi-Aykut Bora
 • 1999 Bölge Yönetim Semineri –Ümit Ceylan
 • 1998 Sunum Becerileri Eğitimi-Ekser Danışmanlık
 • 1997 Bölge Yönetim Semineri-Ümit Ceylan
 • 1996 İleri Satış Teknikleri –Ümit Ceylan
 • 1994 Tıbbi Satış Mümessiliği Medikal Eğitimi –Bilim İlaç San Tic. AŞ
 • 1993 Tıbbi Satış Mümessiliği Medikal Eğitimi –Koçak İlaç Pazarlama AŞ


* İK departmanlarının talepleri halinde satış eğitmeni Ali Kayacan’ın lisans, yüksek lisans eğitimlerinin transkript ve diploma suretleri verilebilir.Ali KAYACAN © 2017
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Bilgilendirme
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry